Jak zorganizować pogrzeb?

Jak zorganizować pogrzeb?

Kiedy dotyka nas utrata bliskiego będziemy musieli przygotować ceremonię pogrzebową, dobrze będzie skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który posiada doświadczenie w przygotowaniu całej ceremonii.

Często przytłoczeni śmiercią bliskiego nie będziemy mieli sił na przygotowania. Zakład pogrzebowy posiada wykwalifikowanych pracowników którzy wiedzą jak załatwić wszystkie sprawy, związane z dokumentami, oraz przygotowaniem uroczystości. Na początku należy skontaktować się z firmą, która odbierze zmarłego może być to szpital, dom czy też dom starości. Powinniśmy przedyskutować z pracownikami jak ma wyglądać ceremonia, czy będzie to pogrzeb świecki, czy też ceremonia religijna w kościele. Musimy także określić cmentarz na jakim zostanie pochowana osoba zmarła. Zakłady pogrzebowe otwarte są całą dobę, warto pamiętać iż wszystkie sprawy formalne, trzeba będzie załatwić jak najszybciej, chodzi tu przykładowo o akt zgonu. Można wydać pracownikowi odpowiednie pełnomocnictwa, będzie on wiedział jak należy załatwić wszystkie sprawy z zasiłkiem pogrzebowym włącznie. Osoby zajmujące się pogrzebami wiedzą jakie dokumenty trzeba przygotować i gdzie złożyć.

Ciało musi zostać odpowiednio przygotowane do pochówku, w zakładzie pogrzebowym przechowywane jest w chłodni i tam przygotowane do pochówku w trumnie.

Można także ciało skremować i umieścić prochy w urnie. Bliscy zazwyczaj przygotowują ubranie w którym ma nastąpić pochówek. Można oczywiście przygotować pogrzeb w różnych ceremoniach religijnych. Najczęściej jest to ceremonia w kościele katolickim, podobnie jak pochówek na cmentarzu. Niekiedy w okolicy znajduje się kilka cmentarzy należy zatem podjąć decyzję na jakim cmentarzy odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Zakład pogrzebowy rozmieści także klepsydry na tablicach ogłoszeniowych, czy też w gazetach. W czasie pogrzebu na cmentarzu będziemy mogli także zamówić orkiestrę lub też trębacza. Wszystkie te elementy może przygotować zakład pogrzebowy kraków jest miastem gdzie możemy liczyć na profesjonalną pomoc w organizacji pogrzebu.

Author Image
Redakcja