Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Ogrodnictwo to świetny sposób na dodanie wizualnej atrakcyjności Twojego domu.

Możesz skorzystać z podanych tutaj wspaniałych sugestii, aby zacząć ulepszać swój ogród lub rozpocząć nowy już dziś. Twój ogród z pewnością przyniesie Ci ogromną satysfakcję, gdy zobaczysz, jak rośnie i rozkwita, tworząc atrakcyjną dekorację.Zawsze czytaj etykietę produktu przed użyciem chemii ogrodowej i przechowuj chemikalia w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Chemikalia ogrodowe, takie jak pestycydy i nawozy, mogą być bardzo toksyczne dla ludzi, więc upewnij się, że znasz dodatkowe środki ostrożności, które musisz podjąć podczas używania, przechowywania i utylizacji produktów.Kiedy zbierasz warzywa z ogrodu, wybieraj je, gdy są u szczytu dojrzałości, aby uzyskać najlepszy smak i najwięcej wartości odżywczych. Warzywa i owoce najlepiej zbierać wczesnym rankiem, ponieważ nadal są pełne wilgoci i składników odżywczych. Poza kilkoma wyjątkami wszystko, czego nie zamierzasz użyć od razu, można następnie schłodzić w lodówce.Aby w pełni wykorzystać używaną wodę, podlewaj rośliny z samego rana. W ten sposób woda jest mniej podatna na parowanie i pozwala szybko wyschnąć liściom. Zmniejsza to ryzyko wielu powszechnych chorób i pomaga Twoim roślinom rosnąć, aby były silne i zdrowe.Czy chcesz, aby świeże liście mięty nie martwiły się o ich zbyt szybki wzrost? Kontroluj ich ekspansję, ograniczając je do dużej doniczki. Zakop pojemnik, aby Twoja roślina się nie wyróżniała. Pojemnik zapobiegnie nadmiernemu rozprzestrzenianiu się korzeni.Jesień to świetna pora roku na sadzenie jesiennego ogrodu warzywnego. Łagodne jesienne temperatury doskonale nadają się do uprawy szybko rosnących, chłodnych warzyw, takich jak szpinak, rzodkiewki i sałata. Uprawa jesiennego ogrodu wymaga pewnego planowania, ponieważ musisz zebrać plony sałat przed pierwszymi przymrozkami. Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Spoglądając na opakowanie nasion, dowiesz się, ile czasu zajmuje Twojej roślinie osiągnięcie odpowiedniej dojrzałości do zbioru.

Ponieważ rośliny rosną wolniej w skróconych dniach jesieni, dodaj dwa tygodnie do czasu podanego na opakowaniu nasion. Jeśli łączna liczba dni wynosi 45, upewnij się, że posadziłeś plony jesienne co najmniej tyle dni przed czasem, w którym zwykle występuje pierwszy dzień mrozu w Twojej lokalizacji.Ogrodnictwo nie musi kończyć się na wiosnę. Sadzenie jesienią może pomóc w uzyskaniu pięknego, tętniącego życiem ogrodu, gdy znikną zimowe śniegi. Niektóre rośliny, które dobrze rosną jesienią, to chryzantemy, jarmuż i astry. Kolejną zaletą sadzenia jesienią jest to, że cebulki potrzebują mniej nawozu i podlewania, co pozwala zaoszczędzić dodatkowe koszty.Jeśli okaże się, że Twój ogród produkuje więcej warzyw, niż możesz zjeść, możesz spróbować znaleźć przepisy, które wymagają produktów na różnych etapach dojrzałości. Na przykład, jeśli przewidujesz, że będziesz mieć więcej dyni, niż potrzebujesz, możesz zebrać kwiaty dyni. To sprawia, że ​​Twój ogród jest bardziej zróżnicowany w swoich ofertach, którymi możesz się cieszyć.Podczas ogrodnictwa dobrze jest obracać swoje uprawy, zwłaszcza jeśli każdego roku uprawiasz więcej niż jedną uprawę owoców lub warzyw w swoim ogrodzie. Pomaga to zachować składniki odżywcze w glebie. Pomaga również uniknąć chorób gleby. Nawet przy płodozmianie, składniki odżywcze musiały być dodawane z powrotem do gleby po każdym sezonie sadzenia.Jeśli zaczniesz wykorzystywać te pomysły w swoim przydomowym ogrodzie, z pewnością będziesz mieć piękny ogród na długie lata. Każdy, kto zobaczy Twój bajeczny ogród, z pewnością doceni czas i energię, które włożyłeś w stworzenie atrakcyjnej ekspozycji wizualnej. Możesz stworzyć ogród, o jakim zawsze marzyłeś.

Author Image
Redakcja