Szkodniki drewna i efektywna walka z nimi

Szkodniki drewna i efektywna walka z nimi

Drewno to bardzo ważny materiał wykorzystywany powszechnie między innymi jako surowiec potrzebny do produkcji mebli, a także jako materiał budowlany czy też dekoracyjny.

W drewnie mogą żerować różne szkodliwe owady określane jako korniki. Do tego grona zalicza się wiele odmian żerujących w lasach, ale spore ich grono upatruje sobie więźbę dachową, drewno konstrukcyjne, podłogi, meble, dekoracje drewniane. Ich działalność wiąże się z wyrządzaniem ogromnych szkód w drewnie, dlatego warto podejmować skuteczne środki walki z nimi.

Szkodniki drewna i efektywna walka z nimi

Co jeszcze warto wiedzieć o szkodnikach drewna?

W praktyce korniki są owadami żerującymi w lasach, natomiast owady niszczące elementy drewniane w domach powinno się określać mianem szkodników drewna. Nie ma jednak problemu z tym, że wiele osób używa tych określeń zamiennie. Szkodniki drewna różnią się od siebie rozmiarem, zwyczajami bytowymi oraz rodzajami drewna, w którym najchętniej się osiedlają i żerują. Odmian jest bardzo wiele, dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców, którzy określą rodzaj szkodnika i zakres szkód, jakie może on wyrządzić.

Szkodniki drewna są w stanie wyrządzić bardzo poważne szkody i rozległe uszkodzenia w konstrukcjach dachowych z drewna, takich jak na przykład legary, słupy podporowe, krokwie czy też murłaty. Zagrażają one również drewnianym podłogom, ścianom albo belkom sufitowym. Oprócz tego mogą zniszczyć galanterię drewnianą oraz meble. W pierwszym etapie swojej działalności potrafią być całkowicie niewidoczne. Po ich wykryciu warto więc jak najszybciej zareagować i skorzystać z pomocy fachowców.

Na szczęście na polskim rynku działalność prowadzi wiele firm, które specjalizują się w likwidacji problemów, jakimi bez wątpienia są szkodniki drewna. Firmy takie stosują różne metody walki, takie jak na przykład impregnacja czy też fumigacja polegająca na uszczelnianiu i gazowaniu całego budynku. Dzięki pomocy takich specjalistów, problem szkodników drewna czy też korników znika całkowicie. Więcej informacji i ofert takich fachowców można znaleźć w łatwy sposób w Internecie.

Posted in Bez kategorii
Author Image
Redakcja