Testament u notariusza

Testament u notariusza

Pisząc testament warto zgłosić się z tym do notariusza. Dzisiaj osoby, które nie pozostawiły testamentu i zmarły zostawiają mnóstwo problemów rodzinie.

Im więcej osób jest do podziału tym większy to jest problem, dlatego trzeba będzie pamiętać o tym nieco wcześniej. Testament można bardzo szybko sporządzić i znajdzie się on w specjalnej bazie. Jeśli chcemy przekazać komuś darowiznę i jeden z właścicieli nie żyje. Może to być małżeństwo gdzie żon nie żyje, a ojciec chce na córkę przekazać dom. Wtedy notariusz zanim przystąpi do wszystkich czynności będzie sprawdzał w bazie czy przypadkiem nie ma tutaj testamentu i czy dom nie należy się jeszcze komuś. Jeśli okaże się, że jest testament to niestety, ale to komplikuje sytuacje. Trzeba myśleć za życia o tym, co się będzie później działo. Im mamy więcej dzieci tym trudniejsza będzie wtedy walka o to, co komu się należy. Lepiej skontaktować się z notariuszem i sprawdzić jak wygląda sporządzanie takiego testamentu. To na pewno nam się przyda. Notariusz to osoba, która w prawie jest bardzo dobrze obeznana, co oznacza, że nic nie jest w stanie jej zaskoczyć. Jeśli potrzebna nam pomoc to zgłaszamy się do specjalisty z tej dziedziny.


Do przygotowania testamentu potrzebne są dane osobowe osoby, która sporządza ten dokument.

Adres zameldowania, data urodzenia, PESEL, stan cywilny. Wszystko trzeba powiedzieć stosownymi dokumentami. Później trzeba będzie przynieść wszystkie potrzebne dokumenty osoby powoływanej w spadku. Jeśli chodzi o przygotowanie dokumentów to jest ich naprawdę bardzo mała ilość w porównaniu chociażby z pełnomocnictwem doi sprzedaży nieruchomości czy też aktem poświadczenia dziedziczenia. W kwestiach prawnych pomoże nam notariusz Kraków do którego można się dzisiaj zgłosić. Można uzyskać samą poradę, co zrobić i jakie niesie ze sobą korzyści testament. Można od razu prosić o to żeby wspólnie taki testament sporządzić. Notariusz wtedy wszystko nam dokładnie wytłumaczy i będzie w stanie nam pomóc. Na tym nam bardzo zależy.

Author Image
Redakcja