Rozwody i alimenty

Rozwody i alimenty

Rozwodów w Polsce przybywa. Dlaczego tak się dzieje?

Z jednej strony ludzie coraz gorzej się do siebie dopasowują, ale z drugiej strony ludzie nie czekają aż wszystko się ułoży. Dawniej rozwody to był temat tabu. W wielu rodzinach nie był akceptowani, tak samo ja nie jest akceptowany przez kościół. To, dlatego rozwodów było mniej, co nie oznacza, że problemów też było w związkach mniej niż teraz. dzisiaj żyjemy szybciej i nie chcemy siedzieć pod jednym dachem z osobą, która do nas kompletnie nie pasuje. Chcemy sobie szybko poradzić z tym problemem i zgłaszamy się do adwokata, który się na tym zna. Tam otrzymujemy informacje o tym, że trzeba złożyć wniosek do Sądu Rejonowego i zapłacić kilkaset złotych. Do tego czasu rusza cała procedura. Kolejnym krokiem będzie napisanie pozwu rozwodowego. Im lepiej się to uda zrobić tym większe szanse mamy na wygranie sprawy rozwodowej. Może być to wina po naszej stronie jak i po stronie wypolaczona. Może być rozwód bez winy albo z winy obojga małżonków. Wszystko wyjdzie w tracie sprawy rozwodowej, która będzie prowadzona. Im więcej obie strony mają do stracenia tym bardziej zaciekle o to walczą i sprawy ciągną się miesiącami albo nawet latami.


Jeśli są dzieci to trzeba będzie się podzielić prawami nad nimi. Ta osoba, która wychowuje dzieci będzie otrzymywała alimenty.

Czy tylko mając dziewic można otrzymać alimenty? Oczywiście, że nie, bo jeśli jeden ze współmałżonków nie może pracować, bo jest chory to drugi, jeśli chce rozwodu to musi na niego łożyć pieniądze na utrzymanie. Jeśli planujemy rozwód to trzeba również taką ewentualność wziąć pod uwagę, a wtedy na wszystko się bardzo dobrze przygotujemy. Jeśli czegoś nie wiemy to kancelaria adwokacka Kraków prowadząca naszą sprawę wszystko nam wytłumaczy. Wtedy przekonamy się jak to wygląda i jakie mamy szanse na alimenty lubi ich nie płacenie. Adwokat może w naszym imieniu złożyć wniosek o podwyższenie kwoty przyznanej na alimenty. Można również złożyć wniosek i zmniejszenie alimentów. Możliwości prawnych jest bardzo dużo.

Author Image
Redakcja