Niezawodne akumulatory vrla

Niezawodne akumulatory vrla

Akumulatory kwasowo-ołowiowe są zaawansowaną i uznaną technologią i mogą być zaprojektowane do różnych zastosowań, takich jak zbiorcze magazynowanie energii lub szybkie ładowanie i rozładowywanie.

Istnieje kilka rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które są określane jako akumulatory głęboko rozładowane. Chociaż większość akumulatorów kwasowo-ołowiowych unika pełnego rozładowania, ponieważ znacznie wydłuży to ich żywotność. Akumulatory kwasowo-ołowiowe mają wiele zalet, a niektóre z nich obejmują niezawodność, odporność na nadużycia, łatwość zakupu, zdolność do dostarczania dużych prądów, tolerancję na przeładowanie, możliwość pozostawiania na ładowanie ciągłe lub podtrzymujące przez dłuższy czas. Są one również stosunkowo tanie w produkcji i zakupie. Wadą akumulatorów kwasowo-ołowiowych jest ich waga i rozmiar, są one bardzo ciężkie i nieporęczne, nie nadają się do szybkiego ładowania, często dochodzi do przegrzania podczas ładowania, a jego typowa żywotność wynosi od 300 do 500 pełnych cykli rozładowania i ładowania. Niezawodne akumulatory vrla

W zastosowaniach o dużej mocy, takich jak praca z nieciągłymi obciążeniami, akumulator kwasowo-ołowiowy jest klasyfikowany jako zbyt duży i ciężki.

Akumulator kwasowo-ołowiowy również cierpi z powodu krótszego cyklu życia, a także zmniejszenia użytecznej mocy do połowy w tych zastosowaniach. Typowa sprawność ładunku kulombowskiego wynosi tylko 70 procent, ale może sięgać nawet 85 do 90 procent w przypadku projektów specjalnych. Tego typu akumulator musi być przechowywany w stanie naładowanym po wprowadzeniu elektrolitu, aby uniknąć degradacji aktywnych chemikaliów. Gazowanie to wytwarzanie i uwalnianie pęcherzyków wodoru i tlenu w wyniku rozpadu wody w elektrolicie podczas procesu ładowania, szczególnie w wyniku nadmiernego ładowania, powodującego utratę elektrolitu, ale akumulatory vrla zapobiegają takim problemom. Z powodu utraty elektrolitu akumulatory kwasowo-ołowiowe wymagają regularnego uzupełniania wody. Jednak uszczelnione akumulatory VRLA są przeznaczone do zatrzymywania i ponownego łączenia tych gazów.

Author Image
Redakcja