Ręcznie robione mydełka glicerynowe w kostce mają wiele zalet

Ręcznie robione mydełka glicerynowe w kostce mają wiele zalet

Gliceryna jest naturalnym produktem niezbędnym do procesu powstawania mydła glicerynowego.

Glicerynę znajdziemy również w wielu innych produktach do mycia i pielęgnacji ciała. Jednak wielu komercyjnych producentów rezygnuje ze sprzedaży mydeł glicerynowych w kostce, aby stworzyć inne produkty, takie jak żele pod prysznic, szampony, czy balsamy nawilżające. Mydła zawierają naturalną glicerynę i mogą mieć również dodane do nich inne składniki myjące, nawilżające, czy pielęgnacyjne. Mydło glicerynowe jest delikatniejsze dla skóry niż większość innych mydeł, dzięki czemu jest dobrym wyborem dla osób o szczególnie suchej lub wrażliwej skórze. Takie mydło ma również niższy poziom pH niż inne mydła, co pomaga skórze zachować naturalne nawilżenie. Ręcznie robione mydełka glicerynowe w kostce mają wiele zalet

Ponieważ gliceryna jest higroskopijna, może również wspomagać nawilżanie skóry, przyciągając wodę z powietrza i zapobiegając jej utracie.

Mydło glicerynowe jest dostępne zarówno w kostkach, jak i w płynie. Niektórzy uważają, że komercyjnie przygotowane mydło glicerynowe, które jest dostarczane w butelce z pompką, jest wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu, podczas gdy inni wolą tradycyjne mydło w kostce lub ręcznie robione dekoracyjne mydełka glicerynowe. Niektóre produkty wykorzystują glicerynę pochodzącą z tłuszczu zwierzęcego, podczas gdy inne używają tylko gliceryny pochodzącej z olejów roślinnych, dlatego warto sprawdzać skład tego produktu. Mydła wykonane z gliceryny z oleju roślinnego mają tę zaletę, że są odpowiednie dla wegetarian lub wegan, oraz dla tych osób, które sprzeciwiają się używaniu produktów pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach i preparatach do mycia ciała. Ręcznie robione mydła glicerynowe zwykle nie pienią się tak dobrze, jak inne mydła i mogą się rozpuścić, jeśli zostaną pozostawione w wodzie lub wilgoci. Jednak mają to swoje zalety, ponieważ nie zawierają sztucznych substancji pieniących. Mydło z czystej gliceryny jest również nieco droższe niż większość innych rodzajów mydeł dostępnych w sprzedaży, ale są również znane z zawartości naturalnych składników.

Posted in Dom
Author Image
Redakcja