Faktoring dla firm transportowych – najważniejsze informacje

Faktoring dla firm transportowych – najważniejsze informacje

Faktoring dla firm transportowych cieszy się w chwili obecnej bardzo dużą popularnością. Faktoring dla firm transportowych to przede wszystkim przepływ gotówki.

Przepływ środków pieniężnych utrzymuje firmę transportową w biznesie. Faktoring frachtowy polega na posiadaniu gotowych funduszy na paliwo, płace, naprawy i wiele innych. To łatwy sposób na zarządzanie przepływami pieniężnymi dla Twojej firmy transportowej.  Kolejną korzyścią z korzystania z firmy faktoringowej jest wsparcie dla Twojego back office.

Jeśli Twoja firma przewozowa jest nowa w branży, możesz potrzebować dodatkowej pomocy w zarządzaniu komunikacją, fakturowaniem i windykacją faktur. Dzięki faktoringowi firma faktoringowa zajmie się tymi zadaniami, odciążając Twój biznes transportowy.  Powierzając pracę back-office firmie faktoringowej, Twój zespół może bardziej skupić się na dostarczaniu ładunków. Ogólnie rzecz biorąc, faktoring dla firm transportowych może być pomocnym narzędziem dla firm w celu poprawy przepływów pieniężnych i rozwoju działalności.
Faktoring dla firm transportowych - najważniejsze informacje

O tym należy pamiętać!

Firmy faktoringowe transportowe to instytucje finansowe, które kupują wierzytelności przewoźnika, przejmują na własność fakturę, a następnie pobierają należną kwotę, aby zapewnić przewoźnikowi natychmiastową płynność w celu sfinansowania ich codziennej działalności. Ta transakcja może przynieść gotówkę w ciągu 24 godzin lub krócej. Dlaczego ktokolwiek miałby potrzebować finansowania tak szybko? Ponieważ wrażliwy na czas charakter branży transportowej stale wymaga elastyczności i natychmiastowości płynnego kapitału, aby poradzić sobie z nieoczekiwanymi wydatkami. Gotówka jest absolutną koniecznością przede wszystkim w transporcie ciężarowym. Dla większości firm transportowych, które nie korzystają z faktoringu sytuacje takie jak sporządzanie listy płac, zakup paliwa, rozliczanie płatności ubezpieczeniowych, a nawet dostarczanie ciężarówek do warsztatu w celu wymaganej konserwacji mogą dosłownie stać się niemożliwymi zadaniami.

Author Image
Redakcja