Jak zwiększyć swoje szanse na udzielenie pożyczki

Jak zwiększyć swoje szanse na udzielenie pożyczki

Wiele instytucji finansowych oferuje oprócz tradycyjnych kredytów i pożyczek również kredyty bez zaświadczeń.

Oznacza to, że jeśli staramy się o taką pożyczkę, nie trzeba przedstawiać dokumentacji dotyczącej naszych zdolności kredytowych, jak również zaświadczeń takich jak BIK, ZUS i US. Z tego typu kredytów możemy skorzystać wtedy, kiedy nie spłacamy na czas zobowiązań oraz nie regulujemy opłat.

Jak zwiększyć swoje szanse na udzielenie pożyczki

Kredyt dla firm bez zaświadczeń

Z reguły takie pożyczki gotówkowe udzielane są szybko, po to żeby pieniądze natychmiast trafiły do osoby pożyczającej. Tego typu pożyczki są traktowane jak wsparcie finansowe, które można dostać szybko i bez problemu. Oznacza to, że szybkie pożyczki gotówkowe są po prostu dużym ułatwieniem dla wielu osób i firm w trudnej sytuacji finansowej. Często jest to po prostu wsparcie finansowe dla osób, które nie mogą liczyć na to, żeby dostać zwykły kredyt.

Ważnym elementem udzielania pożyczki jest sprawdzenie, czy osoba starająca się o pożyczkę figuruje w BIK, czyli bank po prostu na podstawie dowodu sprawdza, czy nie jesteśmy wierzycielami, którzy zalegają z płatnościami. Jeśli nie figurujemy w BIK, wtedy bank zakłada z góry, że jesteśmy uczciwi i można nam zaufać oraz pożyczyć pieniądze. Często posiadanie konta w BIK powstałego z tytułu zaciągniętego kredytu, o ile spłacany jest regularnie i terminowo, jest pozytywnie odbieraną informacją. Najczęściej świadczy to o tym, że dana osoba jest świadoma składanego wniosku i zrobi wszystko, by taką pożyczkę spłacić jak najszybciej.

Należy jednak pamiętać, że naruszenie terminu spłaty, szczególnie o więcej niż 60 dni, zostanie odnotowane w BIK. Niestety, wówczas odebrane zostanie to jako jedna z przyczyn do odmowy przelania pieniędzy na konto. Możemy również starać się o kredyt dla firm bez zaświadczeń, wtedy mamy większą szansę na to, że zostanie nam udzielona pożyczka. Pamiętajmy, że spłaty zobowiązań w terminie lub wczesne dostrzeżenie własnych zatorów finansowych i próba szybkiego reagowania spowoduje, że nawet w przypadku drobnych kłopotów będziemy wiarygodni dla instytucji finansowej.

Author Image
Redakcja