Najpopularniejsze rodzaje kalendarzy firmowych

Najpopularniejsze rodzaje kalendarzy firmowych

Jesień to czas, w którym większość firm rozgląda się za kalendarzami reklamowymi na przyszły rok. W związku z tym pojawia się wiele pytań na forach internetowych czy w mediach społecznościowych. Jedno z nich dotyczy wyboru rodzaju kalendarza reklamowego. A wybierać jest w czym, bowiem na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście różnych typów kalendarzy reklamowych. W dzisiejszym artykule opiszemy 4 najpopularniejsze typy kalendarzy, które możemy spotkać w większości firm oraz urzędów.

Kalendarz trójdzielny

To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj kalendarza ściennego. Pełni on nie tylko funkcje reklamową ale i ozdobną. Nie da się ukryć, że odpowiednio zaprojektowany design przyciąga wzrok ludzi. Najczęściej spotykany wymiar kalendarza trójdzielnego to 300mm szerokości oraz 700-800mm wysokości. Możemy spotkać się również z kalendarzami trójdzielnymi XXL. Pozwalają one na umieszczenie dodatkowych treści reklamowych między kalendariami.

Kalendarz jednodzielny

Jednodzielny kalendarz firmowy ścienny to idealna alternatywa dla kalendarza trójdzielnego. Wygląda bardzo zgrabnie a jednocześnie pozwala na zamieszczenie reklamy o tej samej powierzchni co w przypadku kalendarza trójdzielnego. Ma on zazwyczaj taką samą szerokość co kalendarz trójdzielny ale jest nieco krótszy gdyż posiada tylko jedno kalendarium.

Kalendarz piramidka spiralowany

Jest to typ kalendarza, który najczęściej umieszcza się na biurku. Zazwyczaj spotykamy się z dwoma rodzajami kalendarzy piramidek (miesięczne oraz tygodniowe). Jak łatwo się domyślić, ich różnica polega na ilości kart, które przekładamy.

Kalendarz w formie podkładu na biurko

Bardzo często podczas pracy przychodzi moment, w którym musimy szybko zapisać jakąś informację np. podczas rozmowy telefonicznej. W takim przypadku idealnie sprawdzają się podkłady na biurko. Dzięki nim dysponujemy dużą powierzchnią przeznaczoną na dowolne notatki. Tego typu kalendarze firmowe 2021 spotkamy najczęściej w dużym formacie A3. Drukarnie zazwyczaj dają możliwość wyboru ilości kart przeznaczonych na zapiski (zazwyczaj 26 lub 52).

Author Image
Redakcja